ציורים לילדים

ציורים לילדים תורמים רבות לפיתוח החושים, הכרת הצבעים והבנת הצבעים. אנחנו ההורים מאוד אוהבים את ילדינו ורוצים לחנך אותם ולתת להם את הכלים להיות אנשים מאושרים מועילים לחברה ולעצמם. אנחנו קונים להם משחקים “חינוכיים”, לוקחים אותם לחוגים, ומשתדלים לומר להם מה נכון לעשות מה צריך לעשות ואיך להתנהג. אבל כאשר הם בבית שעות רבות בחופשות למשל אנחנו די אובדי עצות מה לעשות איתם בתוך הבית חוץ מלתת להם לרבוץ מול הטלוויזיה. לא תמיד חושבים על ציורים לילדים שיכולים להעסיק אותם בצורה טובה לתרום להתפתחותם.
עבור הבנת הצבעים לילדים מגיל הגנון ועד כיתה ג’ או ד’ יש פתרון נחמד שגם מעסיק אותם, יפתח את המוטוריקה העדינה, את חוש האסתטיקה ואת היכולת לסדר ודיוק. את כל הדברים הטובים האלה אפשר לפתח בעזרת דפי צביעה לגיל הרך. ראשית אנחנו יכולים ללכת איתם לכל חנות של מכשירי כתיבה או פנאי ל וביחד איתם לבחור חוברות המתאימות לגילם, ליכולות שלהם, לעונת השנה או החג התקרב. דרך נוספת היא לשבת יחד עם הילדים מול המחשב ולהוריד ציורים לילדים להדפסה.
כאשר נגמרו להם העיסוקים הקבועים כמו הגן, בית הספר, הקייטנה או סתם נמאס להם מהמשחקים, זה הזמן לשלוף ציורים לילדים וחוברות. גם אתם ההורים יכולים לבחור לכם דף מתוך החוברת ולצבוע יחד עם הילדים. זאת הזדמנות טובה לפתח שיחה סביב הדמות שבחרו לצבוע, לשאול אותם לפני שהם מתחילים באיזה צבעים הם מתכוונים לצבוע כל חלק בציור שבחרו ובכך אתם מלמדים אותם מהו תכנון מראש. את הקטנטנים אפשר ללמד דרך דפי עבודה על צבעים וגוונים על עונות השנה וחגים.

העבודה המשותפת תהיה הזדמנות טובה לחיזוק הקשר עם הילדים, הזדמנות לדבר איתם על רגשות, חושים, על דיוק בצביעה כדי לא לצאת מקווי הדוגמא שהם צובעים, התאמה בין צבעים וסתם שיחה מלב אל לב תוך כדי עבודה משותפת. בפעמים הראשונות לא תראו תוצאות מדויקות, יהיו חריגות של צבעים מחוץ לקווים, אבל השיחה והעבודה המשותפת יהיו הרווח הגדול של הילדים ושלכם ההורים.

עם הזמן וככל שתתמידו לחזור על הפעילות על ציורים לילדים פעמיים שלוש בשבוע תתחילו לראות תוצאות של צביעה מדויקת יותר, שילוב צבעים יפה יותר ותוכלו לעבור לדוגמאות ודמויות ברמת קושי גבוהה יותר. לילדי גן חובה אפשר לתת דפי עבודה עם ספרות ואותיות ולדבר איתם על מה שהם צובעים. לשאול אותם איזה מילים מתחילות באות המבוימת, כמה אצבעות בכף יד אחת כשהם צובעים את הספרה חמש ועוד כיד הדמיון הטובה עליכם.


צפיות: 15,268 views
דירוג: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 StarsLoading...

דפי צביעה נוספים


הוספת תגובה

נגישות