פיתוח יצירתיות

פיתוח יצירתיות בעזרת דפי צביעה זה לא משוה חדש בעולם החינוך, האומנות והפסיכולוגיה. כשהילדים באים בפעם הראשונה מהפעוטון עם הציור הראשון שלו מהגן אנחנו מתפעלים ממנו כאילו היה הציור של גדול הציירים בעולם. עם הזמן כאשר ערימת היצירות גודלת אנחנו כבר פחות מתפעלים והמילה “קשקוש” תופסת את מקומה של המילה יצירה. זה הזמן להתחיל לנווט את הילדים ולכוון אותם בעזרת דפי צביעה.
בעזרת דפים אלה הילד ילמד לגוון את השימוש בצבעים על ידי שאחות לגבי הצורה שהוא רואה לפניו. כאשר רוכשים את הדפים הראשונים הצורות צריכות להיות פשוטות וגדולות. ההורה שיושב עם הילד יכול לכוון אותו להשתמש בצבע אחר בכל חלק של הצורה. דפי עבודה לילדים יכולים להיות גם התחלה של למידה של מיומנויות נוספות. אפשר לתת לילד מספרים ולמד אותו לגזור את הצורה שזה עתה צבע, מכאן אפשר ללמד אותו להכין קולאז’ מהחלקים שהוא צבע. הוא ילמד קומפוזיציה ותכנון מראש על ידי כך שיניח את החלקים לפני שהוא משתמש בדבק.
דפי צביעה הם דרך מצוינת לפתח אצל הילדים מיומנויות מוטוריות בעיקר מוטוריקה עדינה. בבר מגן טרום חובה הילדים נחשפים לחומרים שונים. הגננות מעודדות את הילדים ליצור מחומרים כמו פימו, פלסטלינה וחומר. כל צורה שהילד מכין זו יצירה. אבל הדרך הטובה ללמד את הילדים דיוק הם דפי צביעה. הצורך לשמור על גבולות הצורה שהם צובעים, הצורך לצבוע ולמלא את הצורה מלמדות את הילדים סדר והתמדה.
בהתחלה התוצאות לא יהיו מושלמות, לוקח חודשים והרבה דפי עבודה עד שמתחילים לראות תוצאות אך בהחלט ניכר שיפור. כדאי לשמור דף או שניים כל כמה שבועות כדי לראות את שלבי ההתפתחות המוטורית והאסטטית של הילדים. עם הזמן אין צורך בישיבה צמודה עם הילד ואפשר לתת לו לצבוע בעצמו וכך הוא ילמד להעסיק את עצמו לבד. הרוח היצירתית והיכולות המוטוריות של הילד שמקבל בבית אפשרויות יצירה וחיזוקים תלך ותגדל והוא יהיה מוכן טוב יותר לבית הספר.

לסיכום, כל אפשרויות היצירה שהילד מקבל בבית בנוסף לפעילות היצירתית בגן תפתח אצלו את הדמיון, היכולות המוטוריות, את יכולת האבחנה, את חוש האסתטיקה שלו וילמד שאפשר ליהנות לא רק באמצעות הטלויזיה.


צפיות: 8,645 views
דירוג: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 StarsLoading...

דפי צביעה נוספים


הוספת תגובה

נגישות