צביעה לילדים

מיומנות הציור והצביעה היא לא מיומנות שנולדים איתה. היכולת למלא דפי צביעה או לצייר ציור אישי היא מיומנות נרכשת. דפי צביעה לילדים זאת דרך מצוינת ללמד את הילדים שלב אחר שלב את מיומנות הציור והדיוק ובעקבות כך גם את מיומנות הכתיבה.

כשהילדים שלנו מציירים את הציור הראשון שלהם אנחנו מתפעלים מהיצירה הנהדרת של הגאון הפרטי כאילו כרגע קיבלנו ציור מקורי של פיקסו. אדם מהצד יחשוב שהשתגענו, הרי אנחנו מחזיקים ביד קשקוש. ברגע שהילד מתחיל לצייר בצורה מודעת, מחליף צבעים ומתחיל לומר מה הוא צייר, זה הזמן לתת לו דפי צביעה.
כאשר אנחנו עומדים בפני מבחר דפי צביעה בחנויות חשוב לבחור אותם בהתאם לגילו ויכולותיו של הילד. ההתחלה צריכה להיות ציורים מעולמו של הילד והציורים צריכים להיות עם צורות גדולות ולא מסובכות. למשל נקנה דפים שבהם מופיע מוצץ, כוס וצלחת, דובי, פרח אחד בעל עלי כותרת גדולים או כל ציור מודפס אחר שאינו מורכב מחלקים רבים מדי וכל חלק גדול וברור.
בהתחלה הצביעה תהיה המשך ישיר לקשקוש הראשון שהביא הילד מהפעוטון. אבל עם הזמן והדרכה נכונה הילדים מתחילים לדייק. הם יחליפו צבעים, יצאו פחות מהקווים והתוצאות של ההדרכה ההורית מתחילים להיראות. עד לפני כמה שנים לא היה מומלץ לנתב ולהדריך את הילדים. גם כיום בציור חופשי, בניגוד לצביעת דפי צביעה, לא רצוי לתת לילד הוראות או עצות כיצד לצייר. את ההכוונה של ההורים והצוות המקצועי יש לנתב אל  דפי עבודה לילדים. אפשר להסביר שלא יוצאים מהקווים, שכל חלק בציור אפשר לצבוע בצבע אחר, וכך להדריך את הילדים בהתאם לגילם וההתפתחות המוטורית העדינה שלהם.
בהתחלה נשב עם הילדים אך אם הזמן נעזוב אותם לנפשם וניתן להם לבחור את הציור שהם רוצים לצבוע וגם נאפשר להם לעשות זאת בלי נוכחות צמודה של ההורים.

עצם העבודה על דפי צביעה לילדים מפתחת אצל הילדים את המוטוריקה העדינה, את חוש האסתטיקה, את היכולת להבחין בין פרטים קטנים ומלמד אותם להעסיק את עצמם מבלי הצורך המתמיד של ההורים להיות צמודים אל הילדים. גם עם הילד עסוק בצביעת בפינת האוכל ואמא נמצאת מטר ממנו אך עסוקה בענייניה הדבר נחשב לעבודה עצמאית של הילד.


צפיות: 12,527 views
דירוג: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 StarsLoading...

דפי צביעה נוספיםהוספת תגובה

נגישות