אודות

הורים רבים רואים בדפי צביעה רק כדרך טובה להעסיק את הזאטוטים, הם צובעים ולהורים יש שקט זמן מה. מגיל שנתיים וחצי או שלוש (תלוי בהתפתחות הילדים) אפשר להתחיל לנתב את יכולותיו הקוגניטיביות והמוטוריות של הפעוט.

דפי צביעה לילדים הם צורת למידה סמויה, לאחריות, התמדה, אסתטיקה, אבחנה בין פרטים הכרת צורות הנדסיות, שמות צבעים וגוונים, מושגים כמו כהה – בהיר, ישר – עקום ועוד.
דפי צביעה זו הזדמנות טובה של הילדים ללמוד על חגים ומנהגיהם. לקראת חג אפשר לרכוש דפים בהם ציורים שאופייניים לחג. למשל לקראת חג הפסח לרכוש דפים שבהם מצה, כוס של אליהו הנביא, פמוטים, משה בתיבה, שיבולים וכדומה וכך אפשר לפתח שיחה עם הפעוט וליצור רצף בין מה שדיברו עליו בגן לבין הבית. יש בחנויות סוגים שונים של  דפי עבודה לילדים העוסקים בתחומים שונים מעולם הילד. כאשר הולכים עם הילד אפשר לתת לו לבחור את הדפים וזו דרך נוספת ללמד את הילדים עצמאות.
כשהילד ישב לראשונה לצבוע הוא יצא מהקווים ולא יתייחס כלל לצורה המצוירת. לאט לאט היכולת שלו לדייק תלך ותגדל. בהתחלה מומלץ לשבת לידו לשאול אותו לגבי הציור המונח לפניו, בציור של דובי, אפשר לשאול את הילד היכן הידיים, העיניים, האוזניים, באיזה צבעים הוא מתכוון לצבוע כל חלק. הדבר מלמד את הילד מהו תכנון וחשיבה מראש. בהתחלה כמובן התוצאה לא תהיה טובה, תהיה חריגה מהקווים וצביעה לא אחידה, אך עם הזמן תתחילו לראות שיפור, שבעקבותיו תתנו לילד חיזוקים ומחמאות, רצוי במידה בלי התלהבות מוגזמת לפני שתראו שיפור משמעותי. כדאי לשמור דוגמאות מכל שלב בציור ולהראות לילד כעבור זמן כיצד הוא התקדם.

ככל שהביצועים של הילדים משתפרים אפשר לרכוש דפי צביעה ברמת קושי מעט יותר גבוהה. רצוי לשמור עדיין על צורות גדולות ונושאים שמדברים לליבו. ככל שחל השיפור כך אפשר להתקדם לציורים שמורכבים מיותר שטחי צביעה וחלקים קטנים יותר.
לילדים בגן חובה אפשר לרכוש דפי ציור עם אותיות ומספרים וכן דפי עבודה לילדים בחשבון ועל ידי כך ליצור לו התחלה טובה בכניסה לבית הספר.


צפיות: 10,243 views
דירוג: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 StarsLoading...

דפי צביעה נוספיםהוספת תגובה

נגישות