אומנות הצביעה

דפי צביעה הם אומנות שימושית לילדים. כל יצירה שלנו היא אומנות. גם אם עיצבנו בעצמנו את הסלון. אם בחרנו בעצמנו את צבע הקירות וצבענו אותם במו ידינו, שינינו את מיקום הריהוט והוספנו לו נקודות צבע בעזרת כריות, זאת בהחלט אומנות העיצוב גם אם אנחנו לא מקצועיים בתחום ובעצם דווקא עקב חוסר המקצועיות נוצרת אומנות. כאשר היצירה היא בתחומי חיי היום יום היא נקראת אומנות שימושית.מדוע הצביעה היא אמנות?

אומנות שימושית מתאפיינת בשימוש בחומרים זמינים ובמחזור חומרים. אחד התחומים המוכרים ביותר הוא הצמר שבעזרתו נוצרות יצירות אומנות שלובשים אותן. אומנות הקרמיקה גם היא אומנות שימושית מאוד. בגן, הילדים מקבלים פימו, פלסטלינה, צבעים, חוטים ושונים עוד חומרים זמינים וזולים שמהם הם יוצרים אומנות. לפעמים הורים נוטים לזלזל ביצירות שהילדים מביאים הביתה וחבל. יצירות אלו הם התחלה מצוינת לתת לילדים את הביטחון היצירתי הראשוני.

דפי צביעה והיכולות היצירתיות של הילדים

דפי צביעה הם אחד הכלים הטובים ביותר להטמיע בילדים את היכולות היצירתיות שלהם. יכולת הדיוק, אסתטיקה והתמדה נולדות על ידי הצביעה הפשוטה כביכול בדפי עבודה. ועל שום מה כביכול? מפני שהצורך לא לצאת מהקווים, למלא את הצורה הנבחרת באופן שווה וחלק, זאת משימה מסובכת מאוד עבור ילדים בגיל הצעיר. גם לגדולים יותר ואפילו למבוגרים זאת לא משימה קלה. נסו בעצמכם ותגלו שהדבר לא קל. כאשר הילד מסיים את משימת המילוי בצורה סבירה כדאי מאוד לתלות אותה במקום בולט בבית או בחדר הילדים.אם ילדיכם מראה סימני יצירתיות אתם ההורים מחויבים לתת לו הזדמנות לבטא אותה. אם אתם לא יכולים לשלוח אותו לחוגים תנו לו את ההזדמנות ליצור בבית. ספקו לו צבעים מסוגים שונים, כגון צבעי פסטל, טושים, לורדים, צבעי גואש ועפרונות צבעוניים, דפי צביעה דפים בגדלים שונים.
החומרים שיכולים להפעיל את דמיונו של ובעזרתם הוא יכול ליצור אומנות ואפילו אומנות שימושית הם כל הדברים שבדרך כלל אתם זורקים לזבל. כלי פלסטיק כמו בקבוקי משקה יכולים להפוך לפרחים יפיפיים, לאגרטלים או לעציצים. כשתולשים שקיות בשוק נשאר חלק מרובע על הוו. מחלקים אלה אפשר ליצור פרחים ופומפונים צבעוניים כקישוט לחצר או לסוכה. אם תתחילו בעבודה אומנותית בחומרים ממוחזרים יחד עם הילדים תגלו שזו הנאה צרופה.


צפיות: 10,646 views
דירוג: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 StarsLoading...

דפי צביעה נוספים


הוספת תגובה

נגישות