פירוש צבעים

לבצעים יש פירוש אשר נקבע ע”י מומחים לאחר מחקרים שונים עם אוכלוסיות שונות. בהמשך נתחייס לפירוש צבעים ממבט השימוש של הצבעים בדפי צביעה לילדים כדי להבין טוב יותר את האופי של הילדים שלנו.

צבע אדום
למרות שיש הרבה אנשים שחושבים שזהו צבע המסמל כעס, אצל הסינים הוא מסמל חיים ונחשב לצבע המביא מזל. שימוש רב בצבע זה מומלץ רק לבתי עסק, בבית מומלץ להשתמש בו כדגש בלבד.וגם אז עדיף להימנע מאדום חזק וללכת על גווני הארגמן והוורוד.

צבע ורוד
צבע חם ומרגיע המייצג רגישות, שמחה וכמובן רומנטיקה ואהבה. אמורים שבנות אוהבות יותר את צבע זה אבל מתברר שגם גם בנים צובעים דפי צביעה בלא פחות ורוד.

צבע כתום
צבע המעודד חיוניות ושמחת חיים. ביטוי עצמי והתלהבות. זהו גם צבע המעורר אנרגיות חיוביות מיניות, חוזק ושליטה. הילדים שאוהבים את צבע כתום יכולים להיות מנהיגים טובים.
צבע צהוב
צבע זה מייצג חוכמה, מחשבות בהירות וסובלנות. בבית הוא מתאים במיוחד למטבח ולפינת האוכל, למשרדים ולחדרי עבודה. ילדים ישתמשו בהרבה צהוב בציורים כי עבורם זה מסמך שמחה.

צבע ירוק
צבע של אנרגיות של צמיחה וגדילה, תנועה, נסיעות ושינויים. צבע זה מתאים לחדר השינה, חדר העבודה ולמקלחת. הרבה ירוק של דפי צביעה לילדים זה טוב כי הילד הוא אופטימי באופי שלו.

צבע כחול
צבע זה משרה אווירה של רגיעה, ביטחון ואמון. רוב האנשים אוהבים את הגוונים של כחול. האמת שגם בחיים שלנו יש הרבה כחול בשמיים ובמים. לא פלא שהרבה ציורים של הילדים יהיו מלאים בכחול והדבר לא צריך להדאיג אותנו.

צבע לבן
צבע המביא אנרגיות של ניקיון, רעננות והתחדשות. מומלץ לא להגזים בשימוש בו ולשלב אותו עם צבעים אחרים. לגבי דפי צביעה להדפסה הלבן יהיה בולט בחלקי הציור שהילד לא יכניס צבע אחר ודבר זה יכול להביע חוסר החלטיות מצד הילד.
צבע שחור
צבע המשרה עוצמה, ידע ומסתורין. אך, בשימוש יתר הוא יוצר דיכאון, לכן מומלץ להשתמש בו מעט ולשלבו עם צבעים אחרים. אם ילד צובע את הציורים שלו ביותר מידי שחור צריך באמת לבדוק מה הסיבה לכך.

צבע אפור
צבע העלול ליצור פחד ודיכאון. למרות זאת, מומלץ להשתמש בו במקומות שבהם יש “לרכך” את האנרגיות, או במקומות שבהם חשובים המיתון והאיפוק. בדרך כלל לא נראה הרבה אפור בדפי צביעה.

צבע חום
צבע של יציבות, הקושר לקרקע ומייצג אמינות, יציבות ופרקטיות. ילדים שמשתמשים בהרבה חום בציורים שלו הם ילדים רגועים שידועים גם בגיל הצעיר מה רוצים מהחיים שלהם.


צפיות: 6,257 views
דירוג: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 StarsLoading...

דפי צביעה נוספים

הוספת תגובה

נגישות